banner-3.jpg
AH Plus

AH Plus® Kök Kanalı Dolgu materyali, aşağıdaki özellikleri sunan, pat/pat halinde iki bileşenli epoksi-amin rezin bazlı kök kanalı dolgusudur.

Uzun dönem sızdırmazlık özellikleri

Üstün boyutsal stabilite

Self-adeziv özellikler

Sıcak veya soğuk teknik ile kullanım içindir.

AH Plus® self-adesiv özellikleri ve boyutsal stabilitesi sayesinde sımsıkı bir örtücülük sağlar. Biyo-uyumludur ve orta düzeyde antimikrobiyal özellikler sunar ve bu nedenle kanal içerisindeki bakteri yoğunluğunu önemli ölçüde azaltacak bir potensiyele sahiptir. Son derece radyoopaktır, bu yüzden radyografilerde net olarak görülebilir. AH Plus® , sertleşme reaksiyonu termoplastik obtürasyondan olumsuz şekilde etkilenmediği için ProTaper Thermafil® obtüratörleri ile kullanım için iyi bir dolgu seçimidir.

DFU: indirin
MSDS: indirin
 

60620112 AH Plus® Standart Paket – AB üyesi olmayan
1 Tüp A Patı, 4 ml
1 Tüp B Patı, 4ml içerir.  

 AH Plus® JetTM ile kaç adet kök kanal dolgusu yapabilirsiniz?
~ 26 dolgu (kullanıcı testi ortalaması)

AH Plus® tüp seti ile kaç adet kök kanal dolgusu yapabilirsiniz?
~ 59 dolgu (kullanıcı testi ortalaması)

AH Plus®’ı ılık/sıcak obtürasyon için de kullanabilir miyim?
~ Evet. AH Plus® 250°C’ye kadar stabil kalır.

AH Plus®’ı uzaklaştırmak mümkün müdür?
~ Evet. Döner alet kullanarak veya kloroform kullanarak.

Karıştırma ucunu steril etmek için otoklavlayabilir miyim?
~ Hayır, bu mümkün değildir. Ancak, alkollü bir temizleyici kullanarak dezenfekte edebilirsiniz. DisposaShield şırınga gövdesinin hijyenik olarak korunmasını sağlar.

AH Plus®ın büzülme özelliği; Dentine adezyon ile ilgili ne tür etkileri vardır? Olanın yanında, dentine kalıcı olarak bağlanmasının dışında kimyasal olarak da bağlanması vardır (6,24 MPa).
Faydaları: 1. Mükemmel sızdırmazlık özelliği, 2. uzun sertleşme zamanı: Materyal kolayca tübüllerin/yan kanalların içerisine akabilir, 3. elastik matriks: Sıcaklık ve mekanik etki sırasında da büzülmeyi kompanse eder.

Related Products Tab