banner-2.jpg

DENTSPLY ´ONE BRAND´ RESTORATİF ÜRÜN AİLESİNİ SUNMAKTAN GURUR DUYAR


DENTSPLY, sadece kullanımı kolay değil, ayrıca mükemmel klinik sonuçlar elde etmeye yardımcı olacak şekilde tasarlanmış, üstün kaliteli ve yüksek performanslı bir restoratif ürün ailesi olan ´one brand´ın lansmanını duyurmaktan mutludur.

One ailesi, çok sayıda ışık geçirgenlik (translusensi) seviyesine sahip bir kompozit olan ceram.x®one’dan oluşmaktadır: ceram.x®one UNIVERSAL, günlük kullanımınızda gerçeğe yakın restorasyonlar için; ceram.x®one DENTIN & ENAMEL ise doğal ve yüksek düzeyde estetik restorasyonlar içindir. One ailesi ayrıca, tercihinize göre seçilebilecek iki bonding sistemini de içerir: prime&bond® one ETCH & RINSE total-etch uygulamaları için; prime&bond® one SELECT ise self-etch selektif mine asitleme ve total-etch uygulamaları içindir.

 

 

ceram.x®one UNIVERSAL - Günlük kullanımınızda gerçeğe yakın restorasyonlar elde etmek için, tek translusensiye sahip sistem

 Son derece basit ve kullanımı kolay ceram.x®one UNIVERSAL sadece 7 renk ile tüm VITA®¹ skalası aralığını kapsar. Doğal mine ve dentin arasında tek ışık geçirgenlik (translusensi) seviyesine sahip ceram.x®one UNIVERSAL, günlük kullanım için ideal olup, doğala özdeş restorasyonlarla sonuçlanan güçlü bir bukalemun etkisine sahiptir. Basitleştirilmiş renk sistemi olan ceram.x®one UNIVERSAL, zaman tasarrufu sağlar ve fazla stok tutma zahmetinden kurtarır. ceram.x®one UNIVERSAL, 7 x 3 g şırınga kiti ve tekli 3 g şırınga yedekleri halinde mevcuttur.

¹VITA, Vita Zahnfabrik H. Rauter GmbH & Co’nun tescilli ticari markasıdır

 

 ceram.x®one DENTIN & ENAMEL - Doğal ve estetik restorasyonlar için, dual translusensiye sahip sistem

Pek çok kompozit sistemi, doğal diş rengiyle doğru uyumu yakalamayı zorlaştıran çok sayıda renk ve ışık geçirgenlik seviyesine sahiptir. Oysa ceram.x®one DENTIN & ENAMEL, sadece 2 ışık geçirgenlik (translusensi) seviyesi ile dişin doğal yapısını kopyalar: doğal dentinin ışık geçirgenlik seviyesini taklit eden dentin renkleri ve doğal mineyi taklit eden mine renkleri. Sadece 4 dentin ve 3 mine rengine sahip ceram.x®one DENTIN & ENAMEL, estetik ve doğal restorasyonlara olanak sağlayan tüm VITA®¹ renk skalasını kapsamaktadır.ceram.x®one DENTIN & ENAMEL 7 x 3 g şırınga kiti ve tekli 3 g şırınga yedekleri halinde mevcuttur.

 prime&bond®one SELECT one ETCH & RINSE Tüm restorasyonlar için Etch & Rinse adezivi

Bir adeziv uygulamasından önce her zaman optimum seviyede dentin nem düzeyi elde etmek zordur. Aşırı ıslak ve aşırı kuru dentin, mikro sızıntı ve post-operatif hassasiyet ile sonuçlanan yetersiz kapamaya neden olabilir. prime&bond one ETCH & RINSE, aşırı ıslak ve aşırı kuru dentin üzerinde bile yüksek bağlanma dayanımı ile güvenilir performans sağlayan ve kullanılan teknikten bağımsız olan bir çözümdür. prime&bond one ETCH & RINSE 3,5 ml’lik yedek halinde mevcuttur.

¹VITA, Vita Zahnfabrik H. Rauter GmbH & Co’nun tescilli ticari markasıdır

 

 

prime&bond®one SELECT Tüm asit uygulama teknikleri için çok amaçlı adeziv

Literatür, post-operatif hassasiyet riskini en aza indirmek için, açığa çıkmış dentinin büyük oranda olduğu kavitelerde sıklıkla self-etch adezivin kullanımını tavsiye etmektedir. Diğer taraftan, etch&rinse (total etch) adezivler de genellikle mine üzerinde başarılı uzun vadeli sonuçlar ortaya koymaktadır. prime&bond®one SELECT her iki tekniğin avantajlarını birleştirir. Tüm asit uygulama tekniklerinde (self-etch, etch&rinse ve selective enamel etching) yüksek yapışma dayanımı sağlamanın yanı sıra, aşırı kuru dentin üzerinde bile post-operatif hassasiyete neden olmayan güvenilir bir performans sunar². prime&bond®one SELECT 3,5 ml’lik refil halinde mevcuttur.

²Dosyadaki veri

One ailesi hakkında daha fazla bilgi için, lütfen DENTSPLY bölge temsilciniz ile

iletişime geçin.